Görülmeye Değer Mekanlar Bodrum & Yalıkavak

Bodrum, Muğla iline bağlı 13 ilçeden biri olarak en çok tanınan bir tatil cennetidir. Eğlencede sınır tanınmaması, yeme içme kültürünün gelişmişliği ve konaklama mekanlarının misafirperverliğiyle görenleri hayran bırakmaktadır. Yeşil doğa, muhteşem deniz ve şık plajlarıyla konuklarına unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Bodrum, koylarından, müzelerine, kalesinden su sporlarına kadar tadına doyamayacağınız bir tatilin ev sahibi olmayı en çok hak eden bir turizm kentidir.

Bodrum’da Tatil Tarihi

Tatil deyince akla ilk gelenlerden biri Bodrum sadece Türkiye’de değil, dünyanın pek çok ülkesinde tanınmaktadır. Tarihi dokusu, muhteşem denizi ve doğasıyla gelenleri büyülemektedir. Bir gelenin mutlaka tekrar gelme isteği uyandıran muhteşem şehir kış nüfusunu yaz aylarında onlarca kat artırmaktadır. Gezilecek yerleri oldukça fazla yeme içme ve eğlence kültürünün sınırsız olduğu Bodrum görülmeye değer bir yerdir. Ege ve Akdeniz iklimlerinden esintiler barındırmaktadır. Mikro klima özelliği taşıyan bir yarımada konumunda bulunan Bodrum’da yaz aylarında nemden eser bulunmamaktadır. Bu nedenle herkesin kaçış noktası olarak düşündüğü muhteşem bir turizm beldesidir. Kış aylarında dahi nem oranı çok düşük ölçümlenmektedir. Kar yağışının neredeyse görülmediği Bodrum kışın da ılık havası ve yağışıyla tanınmaktadır.

Bodrum’da Yapılacaklar Listesi

Konuklarına unutulmaz anlar yaşatan Bodrum, yapılacaklar listenizde geniş yer tutacaktır. Antik tiyatroda oyun izleyip konserlere katılmak, Zeki Müren Müzesini ziyaret etmek, Bodrum kalesini görmeyi hiç unutmamalısınız. Ege Denizinin eşsiz sularında serinlemek, su sporları ve tekne gezileri yapmak da listenize eklenecekler arasındadır. Bitez dondurmasından nasibinizi almalı, koyları mutlaka keşfetmelisiniz. Gün batımına en hakim nokta Yalıkavak doyumsuz anlara şahitlik edebilmeniz için gün batımında olmanız gereken en doğru mekandır. Bodrum’da yapılacaklar saymakla bitmez. En iyisi siz kendi gözlerinizle görerek hangisine ön sırayı vereceğinize karar vermelisiniz. Bütün konaklama mekanlarında rahatınız için her şey düşünülmektedir. Belediye başkanının olağanüstü çabasıyla yerli yabancı turistlerin rahat ve huzurunu bozacak davranışların affedilmeyeceği bildirilmektedir.

Bodrum Tatil Zamanı Var mıdır?

Bodrum dört mevsim gezilip görülmesi, her mevsimin kendine has özelliklerinin keşfedilmesi gereken bir beldedir. Fakat sakinlik ve huzur isteyenler için mayıs ve eylül ayları önerilmektedir. Tatil programı yaparken erken rezervasyon avantajlarından, konaklama mekanı seçimlerinden yararlanabilirsiniz. Güvenle kalabileceğiniz Bodrum otelleri pandemi koşullarına göre tüm hazırlıklarını yapmış bulunmaktadır. Hijyen ve dezenfektan konularını aksatmadan sürdürmekte, konuklarının sağlığını önemsemektedirler. Siz de Bodrum tatili planlarınızı yaparken ön araştırma yapmalı güvenli mekanlar seçerek doyumsuz bir tatil yaşamalısınız. Tarihi ve turistik dokusuyla Bodrum konuklarına mutlaka yeniden davet çağrısı yapmaktadır.

Ulaşım

Yalıkavak Şehir Merkezine 1 km. Yalıkavak Marinaya 2 km. Bodrum Merkez 18 km. Milas Bodrum Havalimanı’na 55 km uzaklıktayız. Bodrum otogardanYalıkavak minibüsleriyle Yalıkavak otogara gelip, Küdür minibüslerine aktarım yaptıktan 5 dakika sonra otelimize ulaşabilirsiniz.

Hava yolu ile gelmeyi tercih eden misafirlerimiz Milas havalimanından Muttaş servislerine binerek Bodrum otogara rahatlıkla gelebilirsiniz. Dilerseniz daha pratik bir ulaşım için sizlere özel transfer sağlayabiliriz. Yalıkavak otogardan kalkan minibüslerle Gümüşlük , Türkbükü ve Bodrum bölgelerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz